پایه مبل یکی از اجزاء تشکیل دهنده و پایدار و نگهدارنده انواع مبل هست که در زمان خرید به چشم خریداران نمی آید در صورتی که یکی از آیتم های اصلی مبلمان می باشد .

در نظر داشته باشید یکی از قسمت های مهم مبل پایه های آن هست همه محصولات چوبی دارای پایه نگهدارنده می باشند کار پایه مبل نگهداشتن کل مبل بروی سطوح صاف منازل و همینطور تحمل کردن وزن کل مبل می باشد .

حالا فرض کنید این پایه ها دارای کیفیت و ساخت مناسبی نباشند و یا پایه مناسبی برای مبل مورد نظر شما استفاده نشده باشد بلافاصله پس از مدتی مبل شما دچار مشکل می شود هم در زمان جابجایی در منزل هم در زمان استفاده عادی .

 

انواع پایه :

پایه های به چند دسته تقسیم می شوند :

۱ ) پایه های چوبی

۲ ) پایه های فلزی

۳ ) پایه های پلاستیکی

 

۱ ) پایه های چوبی :

در بسیار از مبل های ساخته شده شما مشاهده می کنید که از پایه های چوبی هم سطح یا پایه های چوبی پیوسته استفاده شده که نقش این پایه نگهداری مبل بروی سطوح و همینطور نوعی نما و جلوه دادن به طرح مبل می باشد که البته بستگی بسیار زیادی به طراحی مبل دارد . طراح با درنظر گرفتن نوع طراحی مبل و استفاده از ظرافت های خاص از چوب هم برای پایه و هم برای نمای مبل استفاده می کند . از مزیت های پایه های چوبی بستگی به قطر و ضخامت و نوع چوب استفاده شده (معمولا چوب روسی یا راش می باشند) می تواند به زیبایی ، رنگ پذیری (استفاده از سلیقه مشتری برای ظاهرمبل) و همینطور استقامت اشاره کرد .

البته این نوع پایه ها دارای ضعف هایی هم می باشند در صورت بروز مشکل اعم از شکسته شدن یا پریدگی رنگ ، ضربه و خراش نیاز با حمل و جابجایی مجدد مبل به محل تولید و تعویض کامل بخش پایه هست .

 

۲ ) پایه های فلزی :

در یکسری از محصولات مبلی ساخته شده شما مشاهده می کنید که پایه های فلزی که معمولا به صورت استوانه ، ال شکل و یا لوله یی شکل می باشند استفاده شده از مزیت های این نوع پایه استقامت بسیار بالا ، تعویض راحت و سریع حتی توسط کاربر می توان اشاره کرد از معایب این نوع پایه ها نداشتن ظرافت در طراحی و نداشتن زیبایی خاص و تک رنگ بودن (معمولا استیل می باشد) و عدم تعویض رنگ توسط مشتری می باشد .

 

۳ ) پایه های پلاستیکی :

بعد از متولد شدن پایه های فلزی حالا نوبت به پایه های پلاستیکی رسیده این نوع پایه های که در گذشته یی نه چندان دور در بازار ابزارآلات متولد شده اند ساخته شده از دو نوع پلاستیک مرغوب و غیر مرغوب می باشد این نوع پایه ها دارای چند رنگ ثابت هستند مانند طلایی ، نقره یی ، سفید و قهوه ایی هستند و انواع و اقسام اشکال در بازار یافت می شوند . تعویض راحت و ساده حتی توسط کاربر و دسترسی به چند رنگ از مزیت های این نوع پایه و حالت شکنندگی داشتن مخصوصا در زمان حمل و نقل و نداشتن زیبایی خاص از معایب این نوع پایه می باشد .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای
انواع پایه مبل
دسته بندی شده در: