میخواهیم در این مقاله بدانیم چطور یک دست مبلمان را نو کنیم؟ در سال های اخیر، تنوع کالاها باعث شده که ما گاه بدون نیاز به خرید وسایل، بخشی از پولمون رو صرف خرید اجناسی کنیم که ضروری نیستند. یکی از این موارد مبلمان منزل هست. درسته که روزانه بر تعداد رنگ ها و طرح های جدید و بسیار خاص مبل ها در بازار افزوده میشه اما تعویض و خرید مبلمان تازه، به واسطه گرانی اونها، بخش زیادی از درآمد ما رو هدر میدن.

به خصوص اگه شما به تعطیلات عید نوروز نزدیک باشید و به تبع هزینه های دیگه ای هم براتون پیش می یاد. به همین دلیل ما یه راه سوم برای تغییر دکوراسیون مبلمان خونتون پیشنهاد می کنیم. بهتر هست به جای اینکه پول زیادی برای خرید مبلمان جدید بدید، با کمی صرف وقت و هزینه ای به مراتب کمتر، مبلمانتون رو تغییر ظاهر بدین و در صورت نیاز تعمیرات مبل رو در خانه انجام بدین.

اولین کار اینکه که ساختار چوبی مبل رو تعمیر کنید. اگه دست های مبل و یا پایه های اونا دچار شکستگی و یا خراش شدن، از یک تعمیر کار مبل بخوایین، نمونه مشابه رو بسازه و تنها همون قسمت رو تعویض کنید.

 

1x1.trans چطور یک دست مبلمان را نو کنیم؟

 

میتونید با کمی هزینه، از مبل سازی ها بخوایید که قسمت های چوبی مبل رو رنگ جدیدی بزنند. رنگ تازه، در چشم شما، مبل رو بسیار متفاوت از قبل میکنه. یکی از تأثیرگذارترین کارای دیگه، تغییر پارچه مبل هست. این کار اگرچه ممکنه هزینه بر باشه اما حتما از خرید یه دست میل جدید، هزینه کمتری داره و ضمناً به شما کمک میکنه با تغییر رنگ پارچه، تغییراتی دیگه ای به خونه بدید و عملا فضای متفاوتی رو تجربه کنید. حتی میتونید طبق مدل های جدید، مبل های تکی رو با پارچه گلدار و سایر مبل ها رو با پارچه ساده بپوشونید.

 

1x1.trans چطور یک دست مبلمان را نو کنیم؟

 

اگر هم براتون سخته مبل رو به کارگاه مبل سازی بدین و پارچه اونا را عوض کنید، از روکش های مبلی که در رنگ و طرح های مختلف در بازار هست استفاده کنید. روکش های مبلمان، خیلی ساده تر و کم زحمت تر از تغییر پارچه مبل هست.

راه حل دیگه برای نو کردن مبلتون، تغییر کوسن ها و دسته های مبل هست.

شما می تونید از یک مبل ساز بخوایید چند دسته جدید که به سبک کلی مبلمان میخوره بهتون پیشنهاد بده. البته این شیوه برای مبل های استفاده میشه که دسته های مبل قابل جدا شدن هستن. مبل هایی با دسته های چوبی میتونن تبدیل به مبل هایی با دسته هایی پارچه ای و نرم بشن.

1x1.trans چطور یک دست مبلمان را نو کنیم؟

مرحله بعدی، تغییر میزهای عسلی هست. اخیر میزهای عسلی جدید و خلاقانه ای طراحی شدن که قابل استفاده برای انواع مختلف مبلهاست. قاعدتا میزهای چوبی بعد مدتی کدر و یا دچار خراش میشن. میتونید از میزهای شیشه ای و یا فلزی استفاده کنید.
همچنین بعضی مبل ها دارای دکمه های تزئینی هستن. بهتون پیشنهاد می کنیم که دکمه ها رو عوض کنید و سعی کنید رنگ جدیدی برای دکمه ها انتخاب کنید که با رنگ کوسن های جدیدتون هماهنگ باشه. حتی میتونید از یک گلدون گل و یا شکلات خوری همرنگ کوسن ها و دکمه ها استفاده کنید.
بعضی مبلمان ها، تشک هاشون قابل جدا شدن از مبل هستن. این تشک ها به دلیل استفاده، به طور حتم تغییر فرم و رنگ دادن. حتما به فکر تشک های جدید با رنگی تازه و دارای هارمونی با سایر وسایل خونتون مثل پرده و فرش باشید.
در نهایت اینکه، برای تعمیر مبل و نو به نظر اومدن مبلتون، از پارافین و روغن جلاهای مخصوص استفاده کنید. اما یه مسئله یادتون باشه، قبل از استفاده از پارافین، از کارگاه های مبل سازی و مبل فروشی ها بخوایید تا باتوجه به جنس چوب مبلتون و یا نوع پارچه چرمی مبل، یک پاک کننده و جلا دهنده بهتون معرفی کنه.

1x1.trans چطور یک دست مبلمان را نو کنیم؟

نکته قابل توجه دیگه که میتونه فضای اتاق نشیمن و یا پذیراییتون که مبلمان در اون قرار داده شده رو، تغییر بده، علاوه بر ایجاد تغییرات در مبل ها، عوض کردن قاب عکس ها، تغییر رنگ دیوارها، استفاده از تزیناتی با شکل ها، اندازه و رنگ های متفاوت از قبل و تغییر فرش و پرده هست. در صورت امکان و با توجه بودجه و توانایی مالیتون، فضای اتاق ها رو با انتخاب مواردی از این ها، تغییر بدید.

جمع بنید

ما در اینجا یاد گرفتیم چطور یک دست مبلمان را نو کنیم؟ و هزینه های خود را کاهش بدیم و به اصطلاح سیو سود کنیم تا پول هامون رو صرف کارهای مهتری کنیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
چطور یک دست مبلمان را نو کنیم؟
دسته بندی شده در: