1x1.trans نقش مبلمان در طراحی داخلی

تمامی افراد خوش سلیقه به تأثیر به سزای مبلمان در دکوراسیون و چیدمان فضا معتقد می باشند . از آن جایی که مبلمان بخش عمده ای از محیط منزل و کار را به خود اختصاص می دهد  ، لذا نحوه چیدن مبلمان بدون شک به اندازه ظاهر آن ، در حفظ زیبایی محیط مؤثر است . علاوه بر این چیدمان بهینه ی مبلمان سبب می گردد تا از فضای مورد نظر به اندازه ی کافی بهره ببرید ؛ این مورد خصوصاً جهت ساختمان های کوچک این روز ها امری ضروری می باشد . نکاتی ناب و کارا در خصوص چیدمان مبلمان فرا بگیرید .

 

  • کاربرد اتاق را در نظر بگیرید

در ابتدا می بایست تعیین کنید چه تعداد قرار است از این اتاق استفاده کنند و این افراد به  چه دلیلی در این اتاق دور یکدیگر جمع می شوند . پاسخ شما به این سؤال شکل کلی چیدمان را می تواند تعیین کند . به طور مثال اگر فضای شما مربوط به یک اتاق انتظار باشد ، لذا نیازی نیست که افراد حتماً روبه روی یکدیگر قرار بگیرند ! در مثالی دیگر اگر فضای شما صمیمی باشد ، به طور مثال اتاق پذیرایی در منزل ، لذا بهتر است مبلمان روبه روی یکدیگر و حالتی  گرد چیدمان یابند .

 1x1.trans نقش مبلمان در طراحی داخلی

  • تعیین نقطه ی کانونی فضا

منظور از نقطه ی کانونی ، مهم ترین و محوری ترین نقطه ی فضا می باشد . به طور مثال تلویزیون ، درب ورودی ، بوفه ، بخاری ، شومینه و یا پنجره ی رو به یک منظره ی زیبا می تواند نقطه ی کانونی باشد . بدیهی است در اکثر منازل ، تلویزیون نقطه ی مرکزی اتاق پذیرایی می باشد . البته در چیدمان توجه به یک نکته بسیار ضروری است و این که چگونگی نقطه مرکزی را نیز در نظر بگیرید . به طور مثال چنانچه نقطه ی کانونی تلویزیون باشد باید فواصل استاندارد تا آن جهت محافظت از چشم و یا اگر نقطه ی مرکزی شومینه یا بخاری است ، باید گرمایش ناشی از آن را در نظر بگیرید .

 

  • ایجاد تنوع

تا حد امکان از قرار دادن مبل های هم اندازه در کنار یکدیگر خود داری کنید . به بیان دیگر در قرار دادن مبل ها تنوع کافی ایجاد کرده و به طور مثال یک مبل بزرگ را در برابر یک مبل کوچک و متوسط قرار دهید .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نقش مبلمان در طراحی داخلی