آسمان مجازی، اوهام بصری حاصل از تلفیق سقف کاذب و نورپردازی می‌باشد. حال می‌توان دریافت شمایل حاصل از تلفیق سقف کاذب و نورپردازی منظره‌ای مشابه آسمان واقعی باشد.

امروز دیگر نمی‌توان موضوع فرار از مسائل روزمره شهرنشینی را انکار نمود. بسیاری از شهرنشینان با وجود آنکه از زندگی در شهر خرسند هستند، اما، خستگی ناشی از تراکم جمعیت شهری، حجم بالا از ساختمان سازی و انباشت آلودگی محیط زیست باعث گردیده تا به طور موقت شهر را ترک کنند و به دامن طبیعت پناه ببرند. بنابراین، انتظار می‌رود ما به عنوان مدرن نشینان یک مجموعه بزرگ از محصولات تداعی گر طبیعت در آپارتمان‌های کوچک خود استقبال می‌کنیم. یکی از ده‌ها محصولات الهام گرفته از طبیعت آسمان مجازی نام دارد.

با این حال که هم اکنون سقف کاذب آسمان مجازی توسط برخی از شرکت‌ها و مجموعه‌های طراحی و دکوراسیون داخلی ارائه و نصب می‌گردد، نمی‌توان از المان‌های موثر و مهم پیرامون نصب و ارائه آن گذشت.

فاکتورهای موثر برای تعبیه آسمان مجازی
فاکتورهای موثر به منزله تعبیه و نصب آسمان مجازی از ساختار آن سرچشمه دارند. و ساختار یک سقف کاذب آسمان مجازی شامل موارد ذیل می‌باشد:

نورپردازی
تایل
سقف کاذب
حال، در ادامه مروری بر این فاکتورهای مهم خواهیم داشت.

نورپردازی آسمان مجازی
نورپردازی را می‌توان نخستین و مهم‌ترین المان تعبیه سقف کاذب آسمان مجازی برشمرد. در واقع می‌شود گفت، آسمان مجازی برای جلوه طبیعی خود نیازمند یک سیستم نورپردازی پرقدرت می‌باشد. با وجود آنکه امروزه از سیستم‌های نورپردازی متفاوتی بنا به نوع آسمان مجازی و درخواست مشتری تعبیه می‌گردد، اما، سیستم‌های نورپردازی ال ای دی، فلورسنت، مهتابی، زیرکابینتی، رنگی و اس ام دی جزء اصلی‌ترین انتخاب‌های طراحان حین نصب این سقف کاذب می‌باشد. در این راستا و در صورت لزوم، از سیستم‌های نورپردازی دیگری نظیر کریستال سواروسکی و فیبر نوری بنا به طراحی داخلی تایل‌ها مورد استفاده  می‌گردد.

خرید 22 مدل چراغ و لوستر چوبی فانتزی [ مدلهای پر فروش ] ارسال سریع
تایل سقف کاذب
تایل‌های آسمان مجازی پیش از تعبیه سازه سقف کاذب انتخاب می‌شوند. هم اکنون تایل‌های آسمان مجازی از طرح‌ها، انواع و ابعاد مختلفی برخوردار می‌باشند. به قطع، انتخاب تایل‌های سقف آسمانی‌تان بنا به درخواست و سلیقه خودتان پیاده خواهد شد. و سپس از لحاظ ابعاد و ضخامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از طرح‌های طبیعی همانند آسمان، ابر، خورشید، ماه، ستارگان، کهکشان، درخت، گل و پرندگان گرفته تا طرح‌های ساختگی نظیر ساختمان، هواپیما و بالن موجود هستند تا بتوانید آسمانتان را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.

حال که پروسه انتخاب طرح، شکل و ابعادتان به پایان رسیده، طراحان آن را بر روی ورقه‌های اکریلیک (پلکسی گلاس) شفاف پیاده می‌کنند. این ورقه‌ها به صورت قطعات پازل درون سقف کاذب جاگذاری شده و سر انجام، شکل و شمایل نهایی آسمان مجازیتان را آشکار خواهند نمود.

سازه اصلی سقف کاذب
سازه اصلی سقف کاذب بر اساس طرح، ابعاد، نوع و بودجه مشتری از تنوع و گستره وافری برخوردار می‌باشد. سقف کاذب به طور معمول بر روی فضای انتخابی برای تعبیه و نصب آسمان مجازی پیاده می‌شود.

فاصله سازه اصلی سقف کاذب از نورپردازی مسئله بسیار مهمی شمرده شده و این فاصله غالبا با توجه به سیستم نورپردازی تعیین می‌گردد. با این حال، ابعاد کلی سازه اصلی سقف کاذب در اندازه‌های استاندارد 30×30، 60×60 و 60×120 قابل اجرا می‌باشد.

پس از گذراندن مراحل فوق، تایل‌های انتخابی از مرحله پیش درون سقف کاذب جاگذاری شده و آسمان مجازی دلخواهتان فضایتان را درخشان خواهد کرد.

خرید 41 مدل چراغ آویز سقف [ لوستر آویز ] شیک و مدرن
مزایای تعبیه و نصب آسمان مجازی
بسیاری از مزایای سقف کاذب آسمان مجازی می‌تواند در ایجاد اوهام بصری خلاصه گردد. آفرینش جذابیت‌های بصری فوق العاده حاصل از کنار هم قرار گرفتن تایل‌ها قادر به خلق فضای داخلی و تداعی طبیعت می‌باشد. و در واقع، نگریستن به آسمان مجازی دلخواه می‌تواند باعث القای آرامش حاصل از گذران وقت در طبیعت گردد.

به نظر می‌رسد، مهم‌ترین مزیت آسمان مجازی در القای آرامش، تمدد اعصاب، رفع استرس و اضطراب ناشی از زندگی شهری و محیط کاری و همچنین بهبود کیفی رفتار تعریف شود. با وجود آنکه آسمان مجازی یک پروسه مصنوعی در امر دکوراتیو کردن فضای داخلی محسوب گردیده اما می‌تواند به مرور باعث آشتی هرچه بیشتر انسان‌ها با محیط زیست شود. از این رو، پروژه آسمان مجازی می‌تواند به قطع مزیت‌های دیگری را نیز به دنبال آورد

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
آسمان مجازی چیست؟