بازی با دکوراسیون داخلی خانه یکی از سرگرم کننده ترین تفریحات یک خانم خانه دار است. همه ما دوست داریم تا هر چند وقت یک بار در دکوراسیون داخلی خانه مان تغییر و تحول ایجاد کنیم. گاهی این تغییرات بسیار جزیی و کوچک و گاهی هم بسیار بزرگ و متحول کننده هستند. یکی از عناصری که می تواند تغییر بزرگی در دکوراسیون منزل شما به وجود بیاورد روکش مبلمان شما است. روکش ها را می توان عوض کرد از این رو آن ها می توانند فضای داخلی خانه شما را چهره ای نو ببخشند. با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا با هم یاد بگیریم چگونه به وسیله روکش مبلمان ها نقطه قابل توجهی در دکوراسیون داخلی منزل مان ایجاد کنیم.

توجه به ماهیت مبلمان برای انتخاب روکش های مبل و صندلی

در مرحله اول باید ببینیم برای چه نوع مبلمانی می خواهیم روکش تهیه کنیم.برای صندلی راحتی خود که گاها روی آن کتاب می خوانیم یا قرار است این روکش ها برای صندلی هایی که قرار است پشت میز نهار خوری مخفی شوند در نظر گرفته می شوند. همه این موارد را باید در نظر بگیرید. روکش مبل و صندلی اگر درست انتخاب شوند می توانند از آن ها یک شاهکار بسازند. به طور مثال در عکس بالا که اتاق نشیمن ویلای فردوس، طراحی سهراب رفعت رانشان می دهد می توانید شاهد معجزه رنگ های روکش مبلمان در فضا باشید.

اندازه و بافت درست برای روکش های مبل و صندلی

اگر فضای خانه تان کوچک است بهتر است از روکش هایی با بافت های ریز و بسیار ساده استفاد کنید. این جزئیات ساده به داشتن حس بهتر در فضا کمک خواهند کرد. بافت های ریز درشت، سخت و نرم، روشن و تیره را با هم ترکیب کنید و آنقدر این کار را ادامه دهید تا به بهترین بافت ها برای دکوراسیون داخلی خانه خود برسید. برای این که بهتر بتوانید این کار را انجام دهید می توانید نگاهی بیاندازید به عکس بالا که طراحی داخلی منزل مسکونی ولنجک را نشان می دهد. گروه طراحی و مهندسی کماوران به خوبی از پس تلفیق بافت های مختلف برای روکش مبلمان ها برآمده است.

 

دو پارچه متفاوت برای روکش های مبل و صندلی

استفاده از دو پارچه متفاوت با ترکیب خوب می تواند در دکوراسیون منزل شما معجزه کند. با پارچه هایی که قرار است روکش مبلمان شما باشد داستان سرایی کنید، خلاقیت داشته باشید و با همنشین کردن پارچه هایی با الیاف، جنس و رنگ های مختلف به فکر تامین آسایش و جذابیت فضای داخلی خانه خود باشید. در عکس بالا می توانید پروژه خانه گلزار و طراحی داخلی هوشمندانه آن را ببینید که چگونه با ترکیب دو پارچه مختلف به فضا ارژی بخشیده است. این پروژه توسطگروه مانی فرم طراحی شده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
انتخاب رنگ و پارچه مبلمان در دکوراسیون منزل
دسته بندی شده در: