ست کردن رنگ ها و پیدا کردن ترکیب رنگی متناسب برای مبلمان همواره به عنوان یکی از دغدغه های اصلی طراحی و دکوراسیون داخلی منزل مطرح می شود.
ترفندها و روش های مختلفی برای ایجاد هارمونی میان رنگ های مبلمان و سایر عناصر دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که می تواند در انتخاب یک ترکیب رنگی مناسب برای تمام قسمت های دکوراسیون منزل بخصوص مبلمان شما کارساز باشد.

 وقتی صحبت از انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل به میان می آید سلیقه ی شخصی حرف اول را در انتخاب شما خواهد زد.
اغلب افراد تصور می کنند انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان چالش برانگیز است در صورتیکه اگر شما اولویت های خود را بشناسید می توانید بهترین و مناسب ترین رنگ را برای مبلمان منزل خود انتخاب کنید.

یکی از راه های ست کردن وسایل در خانه ایجاد تقابل و تضاد میان رنگ‌ها است. وقتی به عبارت ترکیب رنگ مبلمان منزل فکر می‌کنیم چند موضوع در ذهن نقش می‌بندد. یک مورد مربوط به ترکیب کردن رنگ‌های مختلف در یک مبل است که راهکارهای متفاوتی برای خود دارد و دیگری ترکیب و ساختار چینشی رنگ‌ها است.

ترکیب رنگ مبل برای شکل دهی به دکوراسیون خانه به صورت‌هایی مختلفی انجام می شود مانند:

1- ایجاد تضاد
2- شکل دهی امواج رنگی در فضا
3- استفاده از طرح‌های قدیمی در رنگ بندی ( نوستالژی‌ها )
4- بازی با رنگ‌ها
5- استفاده متوالی از تک رنگ‌ها
6- ایجاد بالانس رنگی
7- ترکیب هر چیزی با رنگ سفید
8- بولد کردن نقاط کانونی به وسیله مبل‌ها
9- استفاده همزمان از یک طرح رنگی برای مبل‌ها و کاغذ دیواری

برای انتخاب رنگ پارچه مبل راحتی به این موضوع حتما دقت داشته باشید که هر رنگی نمی تواند به عنوان رنگ غالب مبلمان و نتیجه ی آن دکوراسیون شما باشد. به طور مثال اگر رنگ مورد علاقه ی شما صورتی دخترانه و یا سبز چمنی است، انتخاب چنین رنگ های تندی برای پارچه ی رو مبلی و غالب دکوراسیون نشیمن شما ابدا مناسب نیست، چرا که شخصیت و هویت فضای شما را متزلزل خواهد کرد. شما می توانید از تناژ رنگ های مشابه و نسبتا ملیح تر در ترکیب با سایر رنگ ها، این رنگ را مهمان فضای خود کنید و یا از این رنگ ها در غالب اکسسوری هایی مثل کوسن و رانر در فضای داخلی تان استفاده کنید.

 

ایجاد تضاد

ترکیب رنگ مدل‌های مبلمان منزل در خانه‌های بسیاری از شما به صورتی است که با خرید مبل‌های یک رنگ و یکدست، امکان ایجاد تغییرات گسترده وجود ندارد و در بهترین حالت با کوسن‌های مبل می‌توانید کمی تضاد را ایجاد کنید. اما پیش از خرید مبل بهتر است به مبل‌های دو رنگ نیز توجه کنید.

بازی با رنگ‌ها

ترکیب رنگ مبل منزل زمانی حساس‌تر خواهد شد که خنثی بودن رنگ‌های محیط باعث می‌شود تا مبل‌ها نقش تعیین رنگ فضای منزل را به دوش بکشند. برای این که از این چاله خارج شوید و درون چاهی دیگر به نام انتخاب رنگ برای منزلتان سقوط نکنید پیشنهاد می‌کنیم بازی با رنگ‌ها را امتحان کنید.

 

استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های خنثی از انواع رنگ هایی هستند که به راحتی با سایر رنگ ها ست می شوند. منظور از مبلمان با رنگ خنثی رنگی است که مکملش به آن افزوده شده است.

 

به شما پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام برای سفارش مبلمان ، در اینترنت چرخی بزنید و عکس های مختلف از طراحی دکوراسیون های فضا های متفاوت را مشاهده کنید و بر روی تاثیر رنگ ها در دکوراسیون دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بهترین رنگ بندی مبلمان برای منزل
دسته بندی شده در: