امروزه کمتر مکان و فضایی را می بینیم که با استفاده از مدل های مختلف مبل پوشانده نشده باشند. به دلیل پرطرفدار بودن این محصول، بسیاری از افراد در فکر خرید مدل های مختلف مبل یا تعویض آن هر از چند مدت می افتند. اما از آن جایی که قیمت مبل ها در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، ممکن است خرید یک مبل جدید که با دکوراسیون جدید شما سازگار است کمی مشکل و هزینه بر باشد. به همین علت است که افراد بسیاری همان مبل های قدیمی خود را تعمیرمی کنند. اگر کمی با تعمیرات مبل سر و کار داشته اید یا به دنبال آن بوده باشید، قاعدتا نام رویه کوبی را شنیده اید، اما اگر از معنای آن چیزی نمی دانید می توانید این مطلب حمید هاوز را تا انتها بخوانید و با این مفهوم بیش تر آشنا شوید.

رویه کوبی مبل چیست ؟

رویه کوبی در واقع اصلی ترین اموری است که بر روی کلاف خام مبل صورت می پذیرد تا مبلمان شما تکمیل شود. معمولا این کار شامل تعویض فنر ها ، فوم ها ، تشک ها و … می باشد. این اصطلاح بیشتر درتعمیرات مبل به کار می رود و کسی که این کار را انجام می دهد، رویه کوب نام دارد. لمسه دوزی در واقع کارهایی است که در تعمیرات مبلمان انجام می شود و شامل مراحل مختلفی از جمله تعویض کلاف، فوم مبل ، پارچه مبل ، لایکو ، فنر ها ، اسفنج و هم چنین کوسن مبل می باشد. این کار ها را می توانید بر روی نمونه های مختلفی از مبل خود انجام دهید و مخصوص مبل خاصی نیست هم چون لمسه دوزی کلاسیک ، لمسه کاری مبل استیل ، لمسه دوزی مبل راحتی و …. با این کار می توانید مبل خود را جدید و نو کنید گویی که نمونه ای جدید خریداری کرده اید. علاوه بر آن دکوراسیون خانه نیز تغییر می کند و زیبایی دو چندانی به آن می بخشد.

انواع رویه کوبی چیست و چگونه انجام می شود؟

رویه کوبی دو نوع دارد ، یکی رویه کوبی در کنار ساخت مبل های جدید است و دیگری رویه کوبی مبل های قدیمی می باشد. در تعمیرات مبل های قدیمی در ابتدا پارچه های مبل را می شکافند و تمامی موادی که در آن فرسوده شده اند را خارج می کنند. در این حالت اگر فریم مبل دچار مشکل باشد اول آن را تعمیر می نمایند و بعد به کار های رویه کوبی می پردازند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت رویه کوبی مبل :

فاکتور های متعددی در قیمت رویه کوبی تاثیر گذارند که قبل از اقدام برای آن ، بایستی به آن توجه نمود. اگر مبل شما نیاز به تعمیرات اساسی تر و بیش تری داشته باشد ، پس نیازمند زمان بیشتر و هزینه ی بالاتر هستند. یعنی اگر تمامی کارها را مانند تعویض پارچه ، فوم ها و … را بخواهید بیشترین هزینه ی رویه کوبی را در پی خواهد داشت. یکی از اصلی ترین مواردی که هزینه ی رویه کوبی را افزایش می دهد، نوع پارچه ی انتخابی شما برای تعویض است. هر چه پارچه ی با کیفیت تر و گران تری بخواهید ، قاعدتا هزینه ی آن بیشتر خواهد بود.

1x1.trans رویه کوبی مبل

در لمسه دوزی انواع مبلمان توجه به چه نکاتی ضروری می باشد؟

یکی از اصلی ترین کار ها در ساخت مبلمان یا تعمیر آن، رویه کوبی مبل است. به همین دلیل نیازمند مهارت و تخصص بالا می باشد و بایستی با دقت و ظرافت کامل انجام گردد. پس سعی کنید کار تعمیر مبلمان خود را به یک فرد حرفه ای بسپارید تا نتیجه ی بهتری بگیرید. هم چنین بهتر است از پارچه هایی با جنس مرغوب استفاده کنید تا پس از مدت کوتاهی خراب نشوند و دوباره کاری برای انجام مجدد آن نداشته باشید. از طرفی اگر فوم درون مبل و تشک های آن کمی فرو رفته شده ، حتما از رویه کوب مبل بخواهید تا آن ها را تعویض نماید. برای سپردن کارها بهتر است مکانی معتبر را انتخاب کنید تا از کیفیت مواد مورد استفاده مطمئن باشید.

نتیجه گیری :

امروزه بسیاری از افراد به جای خرید مبل های جدید ترجیح می دهند تا نمونه های قدیمی موجود در خانه ی خود را تعمیر کنند. این کار می تواند هزینه ی کم تری برای شما به همراه داشته باشد و از طرفی زیبایی مبل های جدید را داشته باشد. یکی از مهم ترین کارها در تعمیر مبلمان ها ، رویه کوبی آن است که در این مقاله به طورمفصل آن را توضیح دادیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
رویه کوبی مبل

1 دیدگاه در “رویه کوبی مبل

  • ژانویه 7, 2022 در3:41 ب.ظ
    پیوند یکتا

    واقعا فکرشم نمیکردم انقد تمیز و کیفیت مبلامون رو تحویل بدن،ازروز اولشم بهتر شدن

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *