در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل با رویه کوبی مبل راحتی و هم چنین نحوه انجام آن آشنا کنیم پس از شما دعوت می‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید امروزه مبل ها در دکوراسیون داخل منزل از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و هم چنین این موضوع برای اکثر خانم ها مهم است که بین مبل ها و سایر دکوراسیون منزل خود  هماهنگی خاصی وجود داشته باشد و به همین دلیل علاقه دارند که در هر زمانی طبق مدل پیش رفته و نسبت به تعویض آن اقدام کنند، اما این امکان وجود دارد که تعویض کردن مبل ها در هر موقعی امکان پذیر نباشد و این تنها به علت هزینه زیادی است که در پی دارد از این رو ما به شما پیشنهاد می دهیم که از روش رویه کوبی مبل استفاده کنید.

رویه کوبی مبل راحتی به چه شکل انجام می شود ؟

برای انجام این نوع رویه کوبی فعالیت‌های مربوطه روی کلاف مبل انجام خواهد گرفت ، اما در حالت کلی می ‌توان گفت که این نوع از تعمیرات به دو صورت انجام خواهد شد که هر یک از آن ها باید توسط افراد ماهر انجام شود و در ادامه سعی می کنیم این روش ها را برای شما توضیح دهیم.

 1. روش اول که برای آن در نظر گرفته می شود کاملاً رایج می باشد و این کار روی کلاف خام مبل صورت می گیرد که در نهایت می تواند باعث شکل و فرم دهی به مبلمان شود تا مشتری بتواند از آن استفاده کند.
 2. اما در حالت دوم که شبیه به تعمیرات مبلمان است و به تازگی از آن استفاده می کنند یک سری نکات و دستورالعمل های تازه برای بازسازی کردن مبل ها و هم چنین بازگرداندن راحتی و نرمی اولیه آن ارائه داده می شود.

برای روش اول در ابتدا سعی می شود که الگو و طرح های لازم از قبل در نظر گرفته شود و پس از مشاهده مبل و در نظر گرفتن مواردی هم چون شکل گیری اسکلت و فریم آن اقدام به آماده سازی رویه کوبی خواهد شد.

رویه کوبی مبل راحتی دارای طرح و انواع مختلفی است که شما می توانید در ابتدا پیش از آن که طرح خود را ارائه دهید با فردی که می‌ خواهد این کار را برای شما انجام دهد صحبت کنید و نظر او را نیز در این مورد بپرسید به این دلیل که دارای مهارت زیادی در این کار هستند حتماً می توانند شما را بهتر راهنمایی کرده تا در نهایت خروجی کار به بهترین شکل ممکن انجام شود.

1x1.trans رویه کوبی مبل راحتی

چه دلایلی باعث انجام رویه کوبی مبل راحتی می شود؟

 • از مهم‌ ترین مواردی که باعث اقدام این کار می شود فرورفتگی قسمت نشیمن آن است.
 • کهنه شدن پارچه های مبلی.
 • به وجود آمدن پارگی در روی مبل.
 • در برخی مواقع نیز این کار تنها در جهت ایجاد تناسب بین دکوراسیون منزل و مبل ها می باشد.
 • به وجود آمدن یک سری صدا های ناهنجار.
 • زمانی که قصد داشته باشید اسفنج و فنر های مبل به طور کلی تعویض شود.
 • تعویض کردن پارچه ی مبل و در نظر داشتن یک مدل جدید تر.

مطالب پیشنهادی:

لازم به ذکر است بگوییم که رویه کوبی مبل تنها برای مبلمان راحتی به کار گرفته نمی ‌شود و شما می توانید از این نوع تعمیرات برای رویه کوبی مبل استیل و رویه کوبی مبل کلاسیک نیز استفاده کنید.

1x1.trans رویه کوبی مبل راحتی

هزینه رویه کوبی مبل راحتی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه این کار ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که در ادامه سعی می کنیم آن ها را توضیح دهیم.

 • اولین مورد مهم میزان خرابی مبل شما است که می توان گفت سهم زیادی از هزینه به این کار بستگی دارد، زیرا ممکن است مبل شما احتیاج به تعمیرات زیادی داشته باشد که در چنین مواقعی هزینه افزایش پیدا می‌کند.
 • نوع و متراژ پارچه ای که برای رویه کوبی مبل راحتی در نظر گرفته می ‌شود از هزینه های متفاوتی نیز برخوردار می ‌باشد، زیرا در بسیاری از مواقع ممکن است که برخی از افراد پارچه‌های نخی و برخی دیگر از پارچه های چرمی برای رویه کوبی استفاده کنند.

برای برخی از مبل ها نیز احتیاج است که روی آن ها رنگ کاری و لکه گیری انجام شود تا پس از اتمام رویه کوبی مبل یک طرح جدید و متفاوت را ایجاد کنند که در چنین مواقعی هزینه در نظر گرفته شده برای آن متفاوت از قیمت اولیه خواهد شد.

مطالب پیشنهادی:

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
رویه کوبی مبل راحتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *