در عصر حاضر در هر خانه‌ای، دست کم یک مبل وجود دارد. مبل‌ ها امروزه برای مصارف روزانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در بازار انواع متفاوت از مبل موجود هست و از تنوع قابل توجه ای برخوردار است. از جمله این تنوع می توان به مبل های راحتی، کلاسیک، سلطنتی، ال و … اشاره کرد. دلایل مختلفی وجود دارد که مبل ها دچار آسیب و نقص شوند و در هر خانه ای این اتفاق ممکن است رخ دهد. اما با توجه به شرایط اقتصادی، برای بسیاری تهیه کردن و هزینه های خرید مبلمان جدید ممکن نیست. گاهی نیز آسیب وارد شده کوچک است و به راحتی قابل تعمیر است و اصلا نیاز به هزینه های سنگینی برای خرید مبلمان جدید نیست. گاهی نیز ممکن است نیاز به تنوع داشته باشیم. رویه کوبی مبل استیل، رویه کوبی مبل راحتی و رویه کوبی مبل کلاسیک و … بسته به نوع مبلمان شما راه حلی است که قادر است همه مشکلات را بر طرف کند. علاوه بر این که آسیب و نقص مبل را درست می کند، بلکه باعث صرفه جویی نیز می شود.

 

رویه کوبی مبل چیست؟

رویه کوبی مبل فرایندی است که طی آن مبل تعمیر می شود. این تعمیر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تعویض پارچه مبل
 • تعویض کلاف مبل
 • تعویض فوم مبل
 • تعویض اسفنج ها و فنر ها

همه‌ی این موارد جزء فرایند رویه کوبی می باشد و همه مدل مبل را نیز شامل می شود.

1x1.trans رویه کوبی مبل استیل

رویه کوبی مبل استیل

موارد متعددی ممکن است پیش بیاید تا نیاز به رویه کوبی مبل استیل داشته باشیم که در زیر به چند مورد اشاره می کنیم:

 • شکسته شدن و لق زدن پایه های مبل
 • کثیفی پارچه های روی مبل و یا رنگ پریدگی و حتی پاره شدن قسمت های از آن
 • برآمدگی فنر ها و یا فرو رفتگی اسفنج های مبل
 • وجود صدا هنگام نشستن و بلند شدن از روی مبل

 

رویه کوبی مبل استیل به این صورت است که ابتدا از کلاف و چهارچوب اصلی مبل شروع می شود و سپس تا آماده کردن فوم و اسفنج و بعد از پارچه ادامه خواهد یافت. در نهایت نیز در صورت نیاز کوسن های جدید آماده می شوند.

این دست از مبلمان دارای ظرافت بسیاری هستند و در نتیجه کسانی که به کار رویه کوبی مشغول هستند، نیاز دارند تا از مهارت و تخصصی خوبی برخوردار باشند تا محصول نهایی را عالی در بیاورند.

برای رویه کوبی مبل استیل، ابتدا لازم است تمام بخش ها و قسمت های مبل از کلاف اصلی جدا شود و در ادامه با توجه به اولویت و مشکلاتی که دارند، تعمیر و یا حتی تعویض شوند و در نهایت اجرا دوباره به هم وصل شوند.

 

مزایای رویه کوبی مبل استیل چیست؟

با این کار می توان استفاده مجددی از مبل داشت. توجه به محیط زیست، یکی از مهم ترین و اصلی ترین فایده های رویه کوبی در هر سرویس و مبلمان، چه راحتی و چه کلاسیک می باشد. این دقیقاً به این معناست که علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، تنوع مد نظر و دلخواه با سلیقه شما نیز ایجاد شده. مورد دیگر حفظ مبلمان قدیمی است که ممکن است در بعضی خانواده ها به دلایلی، از ارزش معنوی خاصی برخوردار باشند و پس از این امر، با خیال راحت قادر خواهند بود از مبلمان قدیمی خود استفاده کنند. از طرفی می توان از پارچه های دیگری برای آن استفاده کرد که سبب می شود متفاوت از مبلمان قدیمی به نظر برسد.

 

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه های رویه کوبی مبل استیل چیست؟

عوامل زیاد و متفاوتی وجود دارد که می تواند روی هزینه نهایی برای انجام رویه کوبی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

 • میزان تعمیرات و حجم تعمیرات مورد نیاز مبل
 • دستمزد و هزینه کار انجام شده توسط متخصص با تجربه
 • نوع پارچه مصرفی
 • نوع و میزان رنگ‌آمیزی در صورت لزوم

1x1.trans رویه کوبی مبل استیل

سخن پایانی

اگر قصد انجام رویه کوبی را برای سرویس ها و مبلمان خود دارید برای این که نتیجه کار مطلوب و دلخواهتان باشد سعی کنید تا حد امکان کار را به شخصی بسپارید که از صلاحیت وی اطمینان داشته باشید. این کار باعث می شود که در نهایت از کار نهایی رضایت کافی داشته باشید. در غیر این صورت، نه تنها ناراضی خواهید بود و مبل شما مورد علاقه تان نخواهد بود، بلکه هزینه هایی که انجام دادید، بی فایده بوده و فقط باعث هد رفتن زمان و سرمایه می شود.

رویه کوبی برای انواع مختلفی مبل استیل، مبل راحتی و مبل کلاسیک انجام می شود. کافی است تا با آگاهی کامل از مراحل، کار را به اشخاص با تجربه بسپارید و در نهایت از کار خود راضی باشید.

مطالب پیشنهادی:

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
رویه کوبی مبل استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *