گاهی اتفاق می‌افتد که با وجود مراقبت‌های بسیار زیاد از مبل، باز هم این لوازم دچار لکه و یا آسیب می‌شوند. با وجود افزایش قیمت مبل در بازار در طی سال‌های اخیر، نمی‌توان در صورت وجود آسیب دوباره برای خرید مبل اقدام کرد. در این زمان راه‌های زیادی وجود دارد که بتوان مبل را تعمیر کرد. رفوگری مبل یکی از راه‌هایی هست که برای حل مشکل آسیب رسیدن به مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم تا صفر تا صد مطالب درباره رفو گری مبل را در اختیار شما قرار دهیم.

چیست؟

رفوگری مبل، شامل تمامی عملیاتی است که برای حل مشکل آسیب رسیدن به پارچه مبل شما انجام می‌شود. این آسیب می ‌تواند شامل هر چیزی باشد. مثلا ممکن است پارچه مبل شما در اثر برخورد با یک شی تیز دچار پارگی شده باشد و یا نقطه ‌ای از ظاهر پارچه دچار مشکل شود. در این حالت می توان با رفوگری تعمیر مبل را انجام داد. نکته این جاست که انجام رفوگری مبلمان کار هر کسی نیست. زیرا این کار بدون عوض کردن پارچه اصلی خود مبل انجام می‌شود. بنابراین این کار باید با ظرافت تمام انجام شود تا تعمیر آن جلوی چشم نباشد. میزان آسیب می‌تواند خیلی زیاد باشد. تا حدی که حتی نتوان از مبل استفاده کرد. تمام این مشکلات می‌تواند به کمک رفوگری مبل حل شود. کسی که انجام فرآیند رفوگری را بر عهده دارد، می تواند در کارگاه خود این کار را انجام دهد. هم چنین اگر آسیب کوچک باشد، می‌توان در منزل نیز این کار را انجام داد.

1x1.trans رفو گری مبل

خرید یک مبل جدید یا رفو گری؟

انجام خدمات رفوگری مبل نیز نیاز به هزینه دارد. که این هزینه ‌ها شامل فوم مبل، جنس پارچه مبل و تمامی اجزای داخل پارچه هستند. اما باید با توجه به اقتصاد امروز همه چیز را در نظر گرفت. امروزه قیمت مبل ‌ها بسیار زیاد است. جنس ‌های مختلفی از پارچه برای تولید مبل ‌های امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سبب افزایش قیمت این مبل ‌ها شده است. بنابراین رفوگری مبل هر چقدر هم که دارای هزینه باشد، اما میزان این هزینه از خرید یک دست مبل جدید بسیار کم تر است. بنابراین، در این زمان رفوگری می ‌تواند به صرفه باشد. علاوه بر این، اصلی ‌ترین هزینه رفوگری مبلمان به جنس پارچه بستگی دارد و هم چنین کسی که آن را تعمیر می کند. پس اگر قصد انجام رفوگری مبل با یک هزینه متوسط را دارید، بهتر است هنگام خرید پارچه به قیمت آن توجه کنید.

در چه زمان باید مبل را رفوگری کرد؟

درست است که انجام فرآیند رفوگری مبلمان بسیار سخت است، اما به این معنا نیست که شما نتوانید از پس آن برآیید. بسته به نوع آسیب و میزان آسیب، شما می‌توانید با کمی آموزش خود رفوگری را انجام دهید. یکی از زمان ‌هایی که لازم نیست شما حتماً برای رفوگری مبل به تعمیرکار مراجعه کنید، زمانی است که ناحیه آسیب و پارگی پارچه در ظاهر اصلی مبل، مشخص نیست. مثلاً اگر پارچه پشتی مبل دچار پارگی شده است، بهتر است خودتان برای رفوگری زمان گذاشته و مشکل آن را حل کنید.
با تعمیر کاری که فرایند رفوگری مبل را انجام می‌دهد، صحبت کنید و از او بخواهید در صورتی که آسیب پارچه کوچک است، این کار را در منزل انجام دهد. تا در پرداخت هزینه حمل و نقل صرفه جویی کنید. گاه آسیب وارد شده تنها به یکی از پارچه ‌های مبل است، اما افراد برای این که ظاهر مبل ‌ها یکدست شود، پارچه تمامی مبل‌ها را تعویض می‌کنند. برای اینکه در انجام این کار صرفه جویی کنید، پارچه‌ای مشابه و با رنگ نزدیک به مبل اصلی انتخاب کنید و آن را رفو کنید.

1x1.trans رفو گری مبل

رفوگری انواع مبل

یکی از انواع مبل ‌هایی که شاید لازم باشد برای رفوگری آن اقدام کنید، مبل‌ های چرمی هستند. مبل ‌های چرمی در بیشتر مواقع دچار آسیب و پارگی می ‌شوند. به دلیل این که جنس چرم پارچه نیاز به دقت زیادی در حین عملیات راهبری دارد، بهتر است برای انجام این کار حتما به یک فرد ماهر مراجعه کنید. هنگامی که مبل چرمی شما دچار آسیب شد، حتماً پارچه ‌ای از همان جنس را برای رفو انتخاب کنید. دومین دسته از مبل‌هایی که شاید نیاز به رفوگری پیدا کنند، مبل‌ های استیل هستند. رفوگری مبل ‌ های استیل اصلاً کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل اگر گاهی دچار مشکل در پارچه این نوع مبل ‌ها شدید، اصلاً این کار را خودتان انجام ندهید.

سخن پایانی

مبل ‌های راحتی بر خلاف سایر مبل ‌ها می ‌توانند در صورت کوچک بودن آسیب توسط خودتان رفو شوند. اگر قصد رفو گری مبل را دارید، حتما به قیمت پارچه ‌ای که برای تعویض می ‌خرید، توجه کنید. قیمت نهایی با توجه به نوع پارچه و میزان آسیب به آن تعیین می ‌شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
رفو گری مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *