البته که قبل از اقدام قطعی برای خرید مبلمان، نیاز است تا مجموعه اطلاعات وسیعی در باب قیمت، جنس و میزان کیفیت مبلمان و همینطور تناسب آن با دکوراسیون داخلی منزل و تطبیقش با سلیقه شخصیمان داشته باشیم. اما بعد از طی کردن این پروسه سخت برای بدست آوردن محصولی بی نقص، دیگر نوبت ماست تا با نگهداری از مبل به شکل صحیح سعی در حفظ ظاهر زیبا و ابتدایی و همینطور طول عمر آن نماییم. وابسته به تفاوت جنسیت روکش پارچه ای و همینطور پایه و دسته های این محصول هر کدام نیازمند شیوه های نگهداری و مراقبت بخصوصی هستند. کیفیت بالا و حمایت یک برند مطرح از مبلمان مورد استفاده شما نمی تواند این اجازه را به شما بدهد که به هر طریقی که می‌خواهید از آن استفاده نمایید. حتی اگر محصول انتخابی شما صاحب دوام و کیفیت قابل توجهی هم باشد، ممکن است که باز هم دچار سایش، پارگی و کثیفی گردد. در این مبحث سعی داریم با معرفی ۴ نکته مهم به جهت مراقبت و نگهداری از مبل به شما در افزایش طول عمر محصول مورد استفادتان یاری بدهیم.

۴ نکته مهم به جهت نگهداری از مبل

همانطور که بیان داشتیم مبلمان‌ها در در انواع متعددی از چوب گرفته تا چرم، پارچه و … به فروش می رسد و طبیعتا نمی تواند در هر نوع پذیرای شیوه‌ای مراقبتی یکسانی باشد. اما در این میان اصول کلی حاکم است که پیش از هر مورد اختصاصی به جهت نگهداری از مبل، کارآمد و پیش زمینه محسوب می گردد.

نگهاری از مبل _ تمیز کاری مبلمان به شکل منظم

اولین گامی که شما باید به جهت نگهداری از مبل بردارید؛ گردگیری منظم است که عموما به واسطه جاروبرقی انجام می پذیرد. ناگفته نماند که می‌توانید از حوله خشک هم کمک بگیرید. اگر احساس می کنید که استفاده از پارچه مرطوب بهترین شیوه ممکن به جهت نگهداری از مبل از حوزه غبار روبی است سخت در اشتباهید، زیرا این عمل سبب لکه گیری بیشتر مبل خواهد گشت. برای تمیزکاری و غبار روبی مبل حداقل باید هفته ای یکبار وقت بگذارید که البته عدم تجربه و مهارت در آن می تواند موجب بروز آسیب گردد. برای این کار ابتدا باید اقدام به شستن کوسن های مبل بدون دخالت ماشین لباسشویی نمایید. اگر توجه به خرج دهید  روی بعضی از مبل ها برچسبی را ملاحظه خواهید نمود که به طور کامل در باب شستشوی آن ها توضیح داده شده است. مطلوب است با هدف نگهداری از مبل و ممانعت از بروز هر نوع آسیب از محصولات طبیعی چون جوش شیرین و سرکه برای لکه زدایی استفاده نمایید.

 نگهداری از مبل _ قرار گیری مبلمان در محل مناسب

یکی از نکته های مهمی که فراد در  حوزه نگهداری از مبل نسبت به آن غفلت بخرج می دهند، چیدمان مبل در محل نامناسب و غلط است. شک نکنید که تابش نور مستقیم خورشید برای هر نوع مبلمانی زیان بار بوده وآن را تحت آسیب جدی قرار می دهد. در کل هر شرایط غیر نرمالی چون وجود سرما و گرمای شدید یک تهدید جدی برای مبلمان محسوب می گردند. با این اوصاف، نباید مبل چرمی یا چوبی را در مجاورت وسایل گرمایشی چون رادیاتور قرار داد.

 

نگهداری از مبل _ جابجایی مبلمان به شکل صحیح

به خرج دادن دقت کافی در زمان جابجایی وسایل نه تنها در حیطه نگهداری از مبل بلکه هر وسیله دیگری نیازمند اختصاص صبر، دقت و حوصله کافیست. البته این تاکید بر این مورد برای آن دسته افرادی که جابجایی سالانه دارند، بیشتر صدق می کند. برای مثال به هیچ وجه مبل را روی زمین نکشید چراکه پایه های مبل دچار آسیب می‌گردند. در زمان جابجایی و همینطور تمیز کاری، حتما مبل را به آرامی بلند و مجدد در جای خود قرار دهید.

نگهداری از مبل _ استفاده از روکش پارچه‌ای یا پلاستیکی

قائدتا میزان کیفیت پارچه مورد استفاده در روند تولیدی مبلمان می تواند در حفظ درخشنگی ابتدایی آن موثر باشد، اما به هر حال و با بعد زمانی طولانی تری کاهش خواهد یافت. البته می توانید به کمک مواد پولیش و جلا دهنده مجددا آن را نو نوار کنید اما استفاده دائم از مواد پولیش یه مرور زمان موجب آسیب دیدن مبل می می گردد. به همین سبب به جهت جلوگیری از بروز چنین وضعیتی بهتر است از روکش های پارچه یا ترجیحا پلاستیکی به جهت پنهان نشدن جلوه مبلمان کمک گرفت. البته باید توجه به خرج دهید که یک روکش استاندارد انتخاب نمایید زیرا پلاستیک نا مرغوب و نوع کاربری اشتباه می تواند منجر به آسیب به پارچه گردد.

تعمیر مبل در منزل
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نگهداری از مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *