تجهیز دفتر کار با مبلمان شرکتی، از جمله مواردی است که در طراحی و اجرای دفتر کار مورد توجه قرار می‌گیرد. اما از آنجایی که هر نوع مبلمانی دارای ویژگی‌ها و مشخصه‌های خاص خود است، تعیین قیمت نهایی برای مبل شرکتی می‌تواند به نوعی پیچیده باشد. در این مقاله به بررسی عوامل مؤثر در تعیین قیمت این مبل پرداخته خواهد شد.

مفهوم مبلمان شرکتی چیست؟

در محیط‌های اداری و شرکتی، فضای رسمی و محترمی وجود دارد که نیازمندی‌های متفاوتی در بخش‌های مختلف آن وجود دارد. به همین دلیل، وسایلی همچون مبلمان نیز باید با توجه به این محیط‌ها و نیازهای آنها انتخاب شوند. مبلمان شرکتی به عنوان یکی از وسایل مهم در این فضاها مطرح است.

این مبل در برگیرنده‌ی وسایلی از قبیل میزهای مدیریت، کنفرانس، منشی، کارمندان، صندلی‌ها و نیم‌ست‌ها است. این وسایل باید با توجه به فضایی که در اختیار هستند، انتخاب شوند تا به نیازهای اداری و شرکتی امکانات مناسبی فراهم شود.

اهمیت داشتن مبلمان شرکتی مناسب در ارتقای ظاهر و شکل‌دهی به فضای کاری و همچنین افزایش رضایتمندی و کارایی کارکنان نیز حائز اهمیت است. به همین دلیل، انتخاب وسایل مبلمان شرکتی با دقت و آگاهی از نیازهای محیط کاری، بسیار حیاتی است.

 

رایج‌ترین انواع مبل شرکتی

مبلمان شرکتی متنوعی برای محیط‌های کاری در دسترس است و برای انتخاب بهترین گزینه نیاز به شناخت انواع مختلف آن دارید. در ادامه به بررسی دو نوع متداول این مبل پرداخته خواهد شد:

نیم‌ست رسمی: این نوع مبل شرکتی اغلب برای جلسات رسمی و مدیریت استفاده می‌شود. طراحی و ساختار آن برای ایجاد یک فضای رسمی و ارائه حس مرتب و قابل اعتماد طراحی شده است. این نوع مبل شرکتی دارای طرح‌های سنتی و مدرن است و برای جلسات کاری رسمی و مصاحبه استخدام کاربرد دارد.

نیم‌ست راحتی: این نوع مبل برای فضاهای کاری دوستانه و استارتاپ‌ها مناسب است. آن‌ها معمولاً در طراحی و ساختارشان از راحتی بیشتری برخوردار هستند و برای افزایش راحتی و آسایش پرسنل استفاده می‌شوند. نیم‌ست‌های راحتی دارای طراحی‌های مدرن و اکثراً از مواد نرم و راحتی ساخته شده‌اند.

در نهایت، برای انتخاب بهترین نوع مبل شرکتی برای محیط کاری خود، لازم است با نیازهای کاری و محیط مورد نظر خود آشنا شوید.

 

چه نکاتی را در انتخاب مبل شرکتی باید رعایت کنیم؟

در انتخاب این مبل، باید به چند نکته توجه کرد. اولین نکته این است که مبلمان باید براساس نیاز شما طراحی شده باشد. این شامل فضایی که در آن مبلمان قرار می‌گیرد، نوع سبکی که شما ترجیح می‌دهید، فضا و حیطه کاری شما، تعداد کارکنان، ارباب رجوع و یا مهمانانی که ممکن است داشته باشید و فرهنگ سازمانی شما می‌شود.

هنگام خرید صندلی‌های اداری، به استاندارد بودن طراحی آن دقت کنید، زیرا از آن حداقل 8 ساعت در روز استفاده می‌کنید. بنابراین، حتماً مدل انحنای پشتی آن را بررسی کنید و صندلی‌هایی با انحنایی به شکل S انتخاب کنید.

در تهیه این مبل، به جنس پارچه آن نیز توجه کنید. پارچه‌ای را انتخاب کنید که با رنگ و فرهنگ سازمانی شرکت شما هم‌خوانی داشته باشد و دارای کیفیت و دوام باشد تا با نشستن برای طولانی مدت روی آن، چسبندگی و تعریق ایجاد نکند.

قسمت نشیمن این مبلمان را به نحوی انتخاب کنید که نه بیش از حد نرم و نه بیش از حد سفت باشد. همچنین، کیفیت چوبی که در ساخت آن استفاده شده را از نظر عدم ایجاد صدا در هنگام نشست و برخاست و یا جابجایی بررسی کنید. زیرا ایجاد صدا در حضور مهمانان و یا در هنگام تشکیل جلسات رسمی مطلوب نیست.

در نهایت، قبل از خرید این مبل، به مقایسه قیمت و کیفیت محصولات مختلف نیز توجه کنید. بهتر است قبل از خرید، محصولات مختلف را از نظر کیفیت، طراحی، جنس پارچه و قابلیت استفاده مقایسه کنید و به مبلمانی که تمام نیازهای شما را برطرف می‌کند و در عین حال قیمت مناسبی دارد، انتخاب کنید.

 

قیمت مبل شرکتی

با توجه به نوع مبل استفاده شده، قیمت این مبل معین نمی‌شود. برای تعیین قیمت، عواملی مانند سبک مبل، تعداد مورد نیاز، چوب استفاده شده در ساخت، پارچه انتخابی و برند این مبل باید مدنظر قرار گیرند. به عبارت دیگر، هزینه یک مبل شرکتی می‌تواند با توجه به متغیرهای مختلف، متفاوت باشد.

 

نتیجه‌گیری

در نتیجه، تعیین قیمت این مبل به شدت وابسته به عوامل مختلفی مانند سبک و تعداد مبلمان، چوب و پارچه استفاده شده، و برند تولیدکننده مبل شرکتی می‌باشد. بنابراین، در هنگام تهیه این مبل باید به این نکات توجه شود تا قیمت نهایی به‌صورت عادلانه و مطابق با کیفیت مورد انتظار تعیین شود. در کل، با انتخاب مبلمان شرکتی مناسب و با کیفیت، می‌توان تأثیر مثبت بسزایی بر روی استقبال مشتریان و حتی افزایش عملکرد و تولید در محیط کار ایجاد کرد.

تعمیر مبل
تعمیر مبل در منزل
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
مبل شرکتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *