بی شک که گروه کثیری از ما بعد ساعاتی سخت کار کردن و دچار گشتن به دغدغه های فکری متعدد تمایل به خرج می‌دهیم تا به محض ورود به منزل با چنگ زدن به شیوه‌ای نتیجه‌بخش به آرامشی که نیازمند آن هستیم، دست یابیم. حس بی نظیر و تکرار ناپذیر معلق بودن و تاب خوردن و آرامش توام با آن به سبب استفاده از صندلی های راک، دلیل نمودار صعودی خرید آن در میان خانواده‌ها در کشورهای متعدد است. البته که می توان به این محصول القاب متعددی چون صندلی گهواره‌ای، صندلی مادربزرگ، صندلی ننویی اختصاص داد؛ اما عمدتا آن را با نام پر آوازه صندلی راک می شناسند.

صندلی راک چه تاثیراتی را بر سلامت فرد دارد؟

شاید موجب حیرت باشد اما بدور از منطق نیست که  بدانید صندلی‌های راک مضاعف بر اینکه صاحب ظاهری شیک و مدرن هستند و می توانند نقش ویژه ای را در نوع دکوراسیون داخلی منزل ایفا کنند؛ تاثیرات مثبت قابل توجهی را در سلامت جسمی و روانی فرد دارند که به ترتیب زیر است :

حرکت گهواره‌ ای صندلی که موجب آرامش شخص می‌شود

 تاثیر ابتدایی که در این نوع محصول مشهود است نوع و میزان تجربه حس آرامش بخشی است که سبب محبوبیت قابل توجه آن گشته. بگارگیری صندلی جذاب مادربزرگ یا همان راک در زمان استراحت موجب دور گشتن و کاهش  استرس‌ها و تسکین یافتن هر نوع فشار روحی روزمره است.

بهبود یافتن و کاهش درد ناشی از آرتروز گردن و کمر

هر شخصی که درد ایجاد گشته به سبب بروز آرتروز گردن را تجربه نموده، می‌داند که این آسیب و درد رنجور می تواند تحمل فرد را به قهقرا ببرد. اما جالب است بدانید که صندلی راک در بهبود چنین شرایطی می‌تواند بسیار مفید به فایده عمل کند. بدین ترتیب که خون را در بدن افزایش و ارتقا اکسیژن موجود در مفاصل می گردد و نتیجه اش به کاهش قابل توجه درد آرتروز اطلاق می شود.

 صندلی راک موجب تنظیم ساعات خواب و استراحت می گردد

محقق گران در دانشگاه ژنو وابسته به شایعات علمی بیان گشته، و بعد از بررسی‌های متعدد دریافتند که نوع حرکت گهواره‌ای پیش از خواب سبب تجربه خواب عمیق و با کیفیت‌ تری می گردد.

انواع صندلی راک

 در حال حاضر این صندلی می تواند نیاز هر مشتری را با هر نوع سلیقه و همینطور بودجه مالی اختصاصی پاسخ دهد. وابسته به این موضوع که همچنان نوع چوبی و کلاسیک این محصول پر طرفدار ترین انواع آن به حساب می‌ آیند ولی مدل های بسیار برورز، پیچیده و جذاب دیگر نیز به بازار رخنه کرده که از لحاظ نوع نوع کاربری به قرار زیر است :

صندلی راک سنتی

مژده دهید که محبوبترین مدل صندلی راک، ارزان ترین نوع آن نیز هست. در کنار عمر طولانی این محصول به موجب استفاده از متریال مرغوب و مطلوب وابسته به دارا بودن ظاهری کلاسیک این صندلی برای ست شدن با هر نوع چیدمان و سبک قالبی شما را به چالش نخواهد کشاند. در کنار این همه ویژگی حاکم مثبت می‌توان از   عدم انعطاف‌پذیری و اشغال حجم بالایی از فضا به عنوان نکات منفی دخیل به سبب استفاده از آن نام برد.

صندلی راک مدل گلایدر

اگر برای اولین بار با این نوع محصول مواجه گشتید؛ تعجب بخرج ندهید که تصویر دریافتی شما یک مبل تک معمولی است.  صندلی راک مدل گلایدر به گونه ای طراحی گشته که به کمک اهرم و لولاهایی که در قسمت زیرین آن تعبیه گشته به سمت جلو عقب حرکت داشته باشد. حجم فضایی محدود از سوی این محصولات و میزان راحتی تکرار ناپدیر آن از ویژگی‌های بارز آن محسوب می گردند.

صندلی راک فنری

صندلی راک فنری از  ترکیب دو مدل ابتدایی به تولید می رسد و به یاری فنرهای استفاده شده در زیر آن، راحتی مدل گلایدر و حرکت مدل سنتی را به ارث برده و ظاهری بسیار زیباتر را خلق کرده است.

صندلی راک چرخان

به جرئت می توان لقب پیشرفته‌ترین نوع این محصول را به مدل چرخان اعطا نمود. چرا که به تکنولوژی گردش در جهات متعدد تجهیز گشته است. بدین ترتیب که می توان به کمک آن هم به بالا و پایین تاب خورد و هم حرکت جلو و عقب را تجربه کرد. راحتی این مدل شهره، در کنار قیمت بالای آن قابل توضیح است.

صندلی راک خوابیده (رکلاینر)

اما در انتها اشاره به مدلی خواهیم داشت که قسمت تکیه گاه آن به طور کامل به قسمت عقب کشیده شده و امکان لم دادن و قرار گیری در شرایط راحت تری را به ما خواهد بخشید. این صندلی راک فاقد قابلیت گهواره ای در حالت خوابیده است. ولی در صورت خرید آن هم از یک صندلی راک بهره مند می گردید و هم یک صندلی راحتی روزانه در خانه خواهید داشت که شما را موظف به پرداخت مبلغ بالاتری به سبب کارآیی بیشترش خواهد نمود.

تعمیر مبل
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
صندلی راک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *