رنگ کاری مبل مراحل مختلفی دارد که خودش جزئی از تعمیر مبلمان می باشد. رنگ کردن مبل را بایستی به فرد ماهری بسپارید تا نتیجه ای کار به خوبی حاصل شود. به منظور نوسازی مبلمان و برای ایجاد دکوراسیون جدید رنگ کردن مبل روش مناسبی است. رنگ آمیزی مبلمان جانی دوباره به مبل می بخشد. رنگ کردن نیاز به مهارت خاصی دارد که کار هرکسی نیست و اگر مهارت و تجربه ای در این زمینه ندارید بهتر است از یک فرد ماهر در این زمینه کمک بگیرید. مادر این مقاله سعی کردیم که در خصوص رنگ کردن مبل اطلاعاتی در اختیار کاربران عزیز قرار بدهیم لطفا با ما همراه باشید.

قیمت رنگ کردن مبل به چه چیز هایی بستگی دارد؟

قبل از اینکه مبلمان را به فرد ماهر بسپاریم بایستی قیمت آن را تخمین بزنیم. حال آن که فرد ماهر با استفاده از  رنگ ‌های لاتکس و روغنی و اکریلیک و شیری به مبلمان روحی تازه می بخشد. حال آن که این فرد عملیات رنگ کردن را با قیمت مناسب و با توجه به نوع دکوراسیون شما انجام می دهد. قیمت رنگ کاری تخت خواب چه قدر است؟ این قیمت به چه چیزهایی وابسته است؟ در این جا به این موارد می پردازیم:

  • نوع مبل تاثیر زیادی بر قیمت دارد. انواع مبل سلطنتی، راحتی، کلاسیک و غیره قیمت های رنگ کاری متفاوتی دارند.
  • ابعاد و اندازه مبلمان در قیمت رنگ کاری تاثیر مستقیم دارد.
  • نوع مبلمان که چند نفره باشد  در حجم رنگ کاری و طبیعتاً در قیمت نهایی اثر دارد.
  • میزان آسیب دیدن چوب مبلمان و تخریب آن که هرچه این میزان بیشتر باشد قیمت رنگ کاری نیز بیشتر است.
  • هزینه حمل تا کارگاه که با توجه به مسافت شما تا کارگاه متغیر است. این موضوع نیز به قیمت رنگ کاری افزوده خواهد شد.
  • تعویض رویه، تشکچه، اسفنج و فنر با توجه به نوع مواد اولیه استفاده شده در قیمت رنگ کاری تاثیر دارد.
  • میزان پولیش چوب نیز باید در نظر گرفته شود.
  • نوع و ساختار مبلمان در رنگ کاری و میزان قیمت آن اثر مستقیم دارد.

چرا به رنگ کاری مبل احتیاج داریم؟

با توجه به افزایش قیمت انواع مبلمان، رنگ کردن مبلمان بسیار ضروری و برای همگان حائز اهمیت است. وسایل چوبی مانند مبلمان، قفسه ها و تخت خواب پس از مدتی با جا به جا شدن و یا استفاده ممکن است تخریب شوند. نگران این موضوع نباشید چرا که با رنگ کاری و تعمیر مبل در منزل می توانید مبلمان و دیگر وسایل خود را مانند روز اول خود بکنید. حتی می توانید رنگ مبلمان را با توجه به دکوراسیون جدید منزل خود تغییر دهید. رنگ بدنه مبلمان در اثر آسیب و فشار به مرور زمان از بین می رود و یا دچار سایش می شود. در این صورت با رنگ کاری به مبلمان خود جلوه زیباتری بدهید.

1x1.trans رنگ کاری مبل

برای رنگ آمیزی مبل چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

حتما بایستی رنگ آمیزی مبل را به فردی ماهر که کاملا به کار خود تسلط دارد بسپارید. اگر فرد مورد نظر ماهر نباشد شما با توجه به نتیجه پس  از تعمیر پشیمان خواهید شد و همان مبل فرسوده در نظر شما بهتر از مبل تعمیر شده شده می آید. چرا که تمیز کار کردن و با دقت کار کردن و تبحر داشتن از ضروریات این امر می باشد. با توجه به این که هزینه ایاب و ذهاب در رنگ کاری بر عهده شما است و بر هزینه نهایی می افزاید بهتر است کارگاه های نزدیک و مقرون به صرفه را برای این امر انتخاب کنید.

اگر مبل شما آسیب جزیی دیده است و خودتان می خواهید آن را رنگ کنید بایستی اطلاعات کاملی در این خصوص به دست آورید. در این صورت می توانید بدون کثیف کاری و با رنگ مناسب تجهیزات خود را نو کنید. اما اگر آسیب جزیی نیست و همراه با رنگ کردن دیگر تعمیرات هم نیاز دارد بهتر است این کار را به فرد ماهر بسپارید تا مبلمان شما آسیب نبیند.

چه رنگی را انتخاب کنیم؟

رنگی را انتخاب نمایید که به نوع مبلمان شما و دکوراسیون منزل شما بخورد. برای انتخاب رنگ مناسب حتما از فرد ماهر کمک بگیرید. جنس چوب و طرح آن را در نظر بگیرید تا بتوانید رنگ مناسب را انتخاب نمایید.

سخن آخر:

رنگ کاری مبل امری بسیار مقرون به صرفه است. امروزه با افزایش قیمت مبلمان اکثر خانواده ها رو به تعمیرات مبل آورده اند. رنگ کردن مبل را با توجه به دکوراسیون منزل خود و سلیقه تان به شخص ماهر بسپارید. قیمت رنگ کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به آن پرداخته شده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
رنگ کاری مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *